jak_sie_kochaja_w_nizszych_sferach_02

12. października: JAK SIĘ KOCHAJĄ W NIŻSZYCH SFERACH

jak_sie_kochaja_w_nizszych_sferach_01Teatr KAMIENICA i Agencja Produkcyjna PALMA w Warszawie przedstawią sztukę Alana Ayckbourna JAK SIĘ KOCHAJĄ W NIŻSZYCH SFERACH  (How The Other Half Loves). Spektakl odbędzie się w Sali Teatrlnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu o godz. 17:00 i 20:00. Obsada: Frank – Piotr POLK, Fiona – Andżelika PIECHOWIAK, Bob – Rafał KRÓLIKOWSKI, Teresa – Anna OBERC, Mary – Grażyna WOLSZCZAK i William – Piotr CYRWUS / Waldemar BŁASZCZYK. Przekład i reżyseria – Grzegorz CHRAPKIEWICZ, scenografia – Wojciech STEFANIAK, kostiumy – Aneta SUSKIEWICZ, stylizacje fryzur – Elżbieta WIŚNIEWSKA, make-up – EUROLOOK Europejska Akademia Wizerunku.

Komedia omyłek, której akcja rozgrywa się w na jednej scenie, w dwóch różnych przestrzeniach.

Dwa małżeństwa, które łączy wspólny sekret: FRANK- nudziarz i pantoflarz, z upodobaniem naprawiający elektryczne szczoteczki i przepychający podwórkowe szamba. Jego perfekcyjna żona FIONA- wzorcowa zołza z zawsze idealną fryzurą i romansem na boku. BOB – jej kochanek, patologiczny amant, amator nocnych trunków i świętego spokoju, który zakłóca mu wrzeszczący synek i lekko zwariowana żona TERESA – hipiska skupiona na wycinkach prasowych i „puszczaniu dymka”. I trzecia para, która zostaje wciągnięta  w ich kłamstwa i intrygi: MARY- przestraszona życiem „szara mysz” oraz jej domowy dyktator, choleryk i geniusz księgowości WILLIAM.

Autorem komedii jest jeden z najbardziej uznanych twórców gatunku – Alan Ayckbourn, mający w swoim dorobku ponad sześćdziesiąt sztuk, przetłumaczonych na kilkadziesiąt języków i wystawianych na najlepszych scenach świata.

.

O godzinie 19:00 w Sali Kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu odbędą się „ROZMOWY KAMERALNE” z Rafałem Królikowskim i Piotrem Polkiem.

.

fot. Rafał Olejniczak