zycie_trzy_wersje_02

13. października: ŻYCIE: TRZY WERSJE

zycie_trzy_wersje_01Kolejny spektakl w ramach XX Jesiennego Festiwalu Teatralnego to ŻYCIE: TRZY WERSJE (Trois versions de la vie) Yasmina Rezy w wykonaniu Agencji Artystycznej C.D.N. w Krakowie. Zapraszamy już jutro o godz. 17:00 lub 20:00. Przekład – Piotr Szymanowski, reżyseria – Jerzy SCHEJBAL, scenografia i kostiumy – Tatiana KWIATKOWSKA. Obsada: Olga SAWICKA, Martyna TRAWCZYŃSKA, Sławomir PACEK i Jerzy SCHEJBAL. Głosy dzieci: Mikołaj Błażuk, Amelia Jasińska i Weronika Rolka z Grupy Teatralnej „Cudoki-Szuroki” Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.

   „Życie: trzy wersje” to pozornie prosta i niepozbawiona komediowych tonów, ale w rzeczywistości pełna napięć historia, która zawiera wiele trafnych spostrzeżeń na temat naszej codzienności, odsłaniając tym samym prawdę o człowieku. Sztuka świetnej francuskiej autorki Yasminy Rezy ukazuje tę samą kolację z udziałem dwóch par małżeńskich, Soni i Henryka oraz Inez i Huberta, w trzech odmiennych wersjach. Jak skończy się ten wieczór? Kto wyjdzie z tej sytuacji obronną ręką? Wersje są trzy, a każdą z nich można by sprowadzić do enigmatycznego „gdyby tylko”… Gdyby tylko nastrój był lepszy, gdyby tylko ktoś inaczej się zachował, gdyby tylko…zycie_trzy_wersje_02

Reza jest autorką wymagającą ogromnych umiejętności aktorskich: intuicyjnego niemal lawirowania między tragedią a komedią, gry na granicy bycia i udawania, oddawania uniwersalizmu codziennych sytuacji.

Spektakl przygotowany z okazji jubileuszu 70. urodzin Jerzego Schejbala, znanego zarówno publiczności Teatru Powszechnego w Warszawie jaki i telewidzom i kinomanom w całej Polsce aktora, który zyskał ogromną sympatię widzów dzięki udziałowi w serialu „Dom nad rozlewiskiem”. W tym popularnym serialu zagrał u boku Małgorzaty Braunek – powracającej po latach na ekrany ikony polskiego kina. Schejbal wcielił się w rolę leśniczego – ukochanego Basi. Teraz możemy oglądać Jerzego Schejbala w najnowszym filmie Janusza Majewskiego „Ekscentrycy, po słonecznej stronie ulicy”.

fot. Sławomir Lorenc