Już jutro o godz. 17:00 w Kościele pw. NSPJ (Kolejowy) w Nowym Sączu rozpocznie się Koncert upamiętniający 1050 rocznicę Chrztu Polski oraz rocznicę Pontyfikatu Jana Pawła II w wykonaniu KRAKOWSKIEGO ZESPOŁU KAMERALNEGO. Wykonawcy: Katarzyna MATEJA – skrzypce, Aleksandra  RYMAROWICZ – skrzypce, Bogusława  JAGIELNICKA – HAWRYSZKÓW – altówka, Karolina KALINOWSKA – wiolonczela, Jan NOWICKI – kontrabas, Łukasz MATEJA – klawesyn /słowo wstępne oraz Karin WIKTOR – KAŁUCKA sopran i Agnieszka MONASTERSKA – alt. W programie: G.B.Pergolesi – STABAT MATER – na zespół kameralny, sopran i alt, BOGURODZICA – na głos solo, BOŻE COŚ POLSKĘ – na zespół kameralny. WSTĘP WOLNY!

Krakowski Zespół Kameralny powstał w 1994 roku z inicjatywy Łukasza Mikołaja Matei, który jest jego kierownikiem artystycznym. W jego składzie znajdują się znakomici instrumentaliści, absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie oraz byli członkowie rozwiązanej przed laty Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie. Zespół posiada szeroki repertuar, obejmujący dzieła od Renesansu, aż do kompozycji  z XX wieku. Występuje na prestiżowych krajowych i zagranicznych festiwalach. Wykonał kilkaset koncertów w Polsce, Austrii, Niemczech, Francji, Czechach i na Słowacji, a także w Libanie na zaproszenie tamtejszego Ministerstwa Kultury. Współpracuje z wybitnymi dyrygentami , solistami  i chórami w kraju i za granicą.

Karin Wiktor – Kałucka ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie śpiewu prof. A. Kościelniak. Studiowała także w Dreźnie w Hochschule für Musik (Aufbaustudium) pod kierunkiem prof. Christiana Elssnera. Solistka ma w swoim repertuarze partie operowe i operetkowe. Występowała w Anglii, Belgii, Holandii, Niemczech i Szwajcarii.

Agnieszka Monasterska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie –  w klasie śpiewu prof. Barbary Walczyńskiej. W swoim dorobku artystycznym posiada większość największych dzieł oratoryjnych XVII i XVIII wieku, a także utwory współczesne.  Brała udział w wielu festiwalach krajowych i zagranicznych. Dokonała kilkunastu nagrań płytowych. Zajmuje się także pracą pedagogiczną. Prowadzi klasę śpiewu solowego na Wydziale Wokalno -Aktorskim w Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 2006 – 2012 była Kierownikiem Katedry Wokalistyki, od roku 2012 jest Dziekanem Wydziału Wokalno–Aktorskiego.

fot. SOK Nowa Dęba, Urząd Miasta Bogatynia,

Requiem W.A.Mozarta Łukasz Mateja