Agencja Artystyczna C.D.N. z Krakowa

KONCERT PIOSENKI Z GÓRNEJ PÓŁKI Osiecka Młynarski Przybora

Scenariusz, reżyseria i prowadzenie: Andrzej STRZELECKI
Występują:
Magdalena ANDRES
Katarzyna DĄBROWSKA
Marcin JANUSZKIEWICZ
Piotr MACHALICA
Robert MRÓZ
oraz
Zespół muzyczny Marka STEFANKIEWICZA

Polska twórczość piosenkowa obfituje w wybitnych autorów: Agnieszka Osiecka, Jonasz Kofta, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski. Ich piosenki składają się na program koncertu „Piosenki z górnej półki”. Są to piosenki bardzo różne. Inne są bohaterki i bohaterowie, inne jest spojrzenie na nasz kraj.
Koncert „Piosenki z górnej półki” jest propozycją wyjątkową – kulturalną i dowcipną z racji samej materii literackiej i muzycznej – potencjalny widz ma gwarancję jakości i wartości artystycznej.
Jeśli dodamy markową obsadę, mamy zapewnione najwyższej próby wykonawstwo. A pomysł scenarzysty i praca reżysera zapewnia oryginalność, wdzięk, elegancję i klarowność. Całość wiąże lekkie, błyskotliwe i inteligentne prowadzenie przez Andrzeja Strzeleckiego.

Z Jeremim Przyborą, Agnieszką Osiecką i Wojtkiem Młynarskim miałem zaszczyt wielokrotnie współpracować. Byli moimi mistrzami. Od nich uczyłem się piosenki. Ten koncert jest artystycznym spotkaniem moich duchowych nauczycieli z moimi prawdziwymi uczniami. Najlepsi w swoim pokoleniu,
młodzi aktorzy-wokaliści wykonają w nim piękne piosenki autorów w interpretacjach, które swą jakością i klasą dorównują tym wybitnym twórcom tekstów.
Andrzej Strzelecki