Już dzisiaj LU. PRODUCTION w Warszawie zaprezentuje spektakl „GRACE I GLORIA” w przekładzie Jacka Kaduczaka, reżyserii Bogdana Augustynka, z muzyką Jerzego Satanowskiego przy scenografii Jerzego Rudzika.

Obsada:
Grace – Stanisława CELIŃSKA
Gloria – Lucyna MALEC

Barwna, a zarazem przejmująca opowieść o dwóch dojrzałych kobietach, o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych. Wzruszający spektakl dotykający trudnych tematów przemijania, jednocześnie niosący nadzieję, przepełniony poczuciem humoru i zaskakującymi zwrotami akcji.

Stanisława Celińska, znana z wielu wybitnych kreacji teatralnych i filmowych, świetnie czuje się zarówno w repertuarze komediowym, jak i dramatycznym. Długoletnia współpraca z Krzysztofem Warlikowskim niejednokrotnie stawiała ją przed trudnymi, śmiałymi, a często również szokującymi zadaniami aktorskimi. Spektakl „Grace i Gloria” to dla niej powrót do teatru tradycyjnego, bliższego widzom. Stworzona przez Stanisławę Celińską postać Grace ujmuje mądrością, dystansem i wiarą w dobro, choć poznajemy ją, kiedy stacza ze sobą najważniejszą i ostatnią walkę.

Dla Lucyny Malec, aktorki Teatru Kwadrat w Warszawie, szerokiej publiczności znanej m. in. z seriali Na Wspólnej, Hotel 52, czy Bulionerzy, spektakl „Grace i Gloria” jest zwrotem w stronę repertuaru o innym ciężarze gatunkowym. Kreacja Glorii potwierdza jednak zasadę, że rasowa aktorka ma wiele twarzy, a rutyna w repertuarze komicznym nie przeszkadza w sprawnym prowadzeniu postaci dramatycznej.

Co więcej, komediowe wyczucie Lucyny Malec odkrywa wiele humoru w tej pozornie tylko niezabawnej historii.

Fot. Jeremi Astaszow/ JerBa- Project.com