To już 16. dzień (16 października) Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Nowym Sączu, podczas którego na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury zobaczymy spektakl Teatru KWADRAT w Warszawie pt. „Misery” Stephena Kinga, w reżyserii Roberta Glińskiego.

Adaptator – William Goldman
Przekład – Jacek Kaduczak

Reżyseria – Robert GLIŃSKI
Asystent reżysera – Marcin PIĘTOWSKI
Scenografia – Wojciech STEFANIAK
Kostiumy – Ewa GDOWIOK
Producent – Małgorzata NEJMAN
Obsada:
Annie Wilkes – Ewa WENCEL
Paul Sheldon – Piotr POLK (gościnnie)
Szeryf Buster – Marcin PIĘTOWSKI

 

Przedstawienie „Misery” to nowy wymiar rozrywki w zupełnie nowej przestrzeni. Spektakl, który zainaugurował działalność Sceny Kameralnej Teatru Kwadrat to klasyczny dreszczowiec – adaptacja powieści Stephena Kinga, na podstawie której powstał słynny film pod tym samym tytułem.

Autor poczytnych romansów Paul Sheldon traci kontrolę nad autem w czasie śnieżycy. Rozbity samochód i nieprzytomnego pisarza odnajduje przypadkiem mieszkająca w pobliżu zawodowa pielęgniarka – Annie Wilkes. Wybawczyni okazuje się być wielką fanką Paula i jego twórczości. Annie opiekuje się swoim idolem z wielkim zapałem, ale jego powrót do zdrowia nie jest jej prawdziwą intencją… Samotna kobieta chce, żeby Paul został w jej domu na zawsze. I zrobi wszystko – dosłownie – aby ten cel osiągnąć. Reżyser Robert Gliński, doświadczony w pracy zarówno w teatrze jak i w filmie, stworzył nastrój, dzięki któremu widz będzie śledził akcję w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty przedstawienia. W nowym spektaklu niezapomniane kreacje
aktorskie stworzyli: Ewa Wencel oraz grający gościnnie Piotr Polk.