W poniedziałek (2 października) na festiwalowej scenie zobaczymy spektakl „Mój Molier” z wyjątkową kreacją Andrzeja Seweryna. Spektakl będzie można obejrzeć o godz. 18:00, a zaraz po nim w Sali Kameralnej MOK, w ramach cyklu „Rozmowy kameralne”, odbędzie się spotkanie z Andrzejem Sewerynem.

Agencja Artystyczna C.D.N. w Krakowie

MÓJ MOLIER

Wybór tekstów Moliera, opracowanie
i wykonanie – Andrzej SEWERYN

Wybór i opracowanie utworów muzycznych – Paweł SZTOMPKE
Reżyseria światła – Marek JEŻEWSKI

Andrzej Seweryn w swojej opowieści scenicznej, zbudowanej wokół perypetii zazdrosnego bohatera „Szkoły żon”, pozwala sobie
na cudowny luz już od samego początku. Wchodzi na scenę krokiem tanecznym, w rytm swingującej muzyki. „Nie, nie, proszę państwa: to ani Gene Kelly, ani Fred Astaire, to naprawdę będzie mieć związek z Molierem” – zaczyna Seweryn. I dalej w tym
duchu, choć już bez „musicalowego” tła, toczy się historia czterdziestoletniego mieszczanina, Arnolfa, który szykując się do ożenku z dziewczęciem znacznie młodszym od niego, zaczyna przeżywać katusze, gdy ta wpada w oko pewnemu młodzieńcowi.
Seweryn improwizuje, czyni zabawne dygresje, przeczytanie fragmentów tekstu powierza widzom. Jest lekko, dowcipnie, finezyjnie. To solowy występ aktorski na naprawdę najwyższym poziomie.

Fot. Bartosz Fajge