W sobotę (7 października) usłyszymy koncert „VOO VOO Symfonicznie” w wykonaniu Zespołu VOO VOO w składzie: Wojciech WAGLEWSKI – gitara, śpiew, Mateusz POŚPIESZALSKI – saksofony, klarnet basowy, instrumenty klawiszowe, śpiew, Karim MARTUSEWICZ – kontrabas, gitara basowa, Michał BRYNDAL – perkusja oraz Sądecka Orkiestra Kameralna pod dyr. Leszka Mieczkowskiego.

„Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Grupa powstała w 1985 r. w Warszawie, jej założycielem był Wojciech Waglewski (urodzony w 1953 r. w Nowym Sączu) – kompozytor, autor metaforycznych tekstów, gitarzysta i wokalista, który wcześniej występował w zespołach Osjan, Bemibem oraz MWNH. (…)

Każda z kolejnych płyt Voo Voo stawała się niezwykłą muzyczną podróżą ku różnym zakątkom świata rocka, a także poza jego granice. Sno-powiązałka była albumem koncepcyjnym z utworami tworzącymi „półsenną opowieść”, Zespół gitar elektrycznych pokazywał zespół w muzyce prostszej i bliższej rockowemu mainstreamowi, Zapłacono iskrzyło się folkowymi odnośnikami, na Rapatapa to ja Voo Voo po raz pierwszy użyło skreczy, Oov Oov zachwycało brzmieniowymi kontrastami i zmianami nastrojów, Płyta z muzyką beatlesowskimi melodiami i miniaturami instrumentalnymi, będącymi podkładem dla czytanych przez aktora Jana Peszka opowiadań autorstwa osób z porażeniem mózgowym, Płyta XX cz.1 skierowała zespół w stronę jazzu, na Voo Voo z kobietami zespół znakomicie wymieszał rock, jazz i muzykę latynoską, a na Wszyscy muzycy to wojownicy ukłonił się szorstkim, wręcz garażowym
brzmieniom gitar.

Voo Voo tworzy także świetne i jedyne w swoim rodzaju przedstawienia muzyczne. Do najważniejszych należały: Voo Voo w Kamieniołomach – widowisko, które odbyło się w Kazimierzu nad Wisłą w lipcu 1995 r. i koncert na zamku w Janowcu z czerwca 2005 r., gdzie grupa świętowała 20. urodziny. (…) Wielokrotnie brała też udział w Festiwalu Ludów Północy w Gdańsku, występowała z zespołami z Buriacji i kaliningradzkim chórem Matica. Voo Voo uczestniczyło też w performansach i akcjach charytatywnych (m. in. skomponowała hymn WOŚP), występowało na Przystanku Woodstock i w cyklu koncertów Męskie Granie, któremu Waglewski przez dwa lata przewodził artystycznie.

Muzykę zespołu Waglewskiego można też usłyszeć w wielu filmach oraz przedstawieniach teatralnych i baletowych.
(…)”

Leszek Gnoiński

Do udziału w koncercie podczas XXI Jesiennego Festiwalu Teatralnego Zespół Voo Voo zaprosił, działającą przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sądecką Orkiestrę Kameralną, której szefem artystycznym jest Leszek Mieczkowski. Muzykami Orkiestry są – wywodzący się z regionu Nowego Sącza i okolic – młodzi i utalentowani studenci oraz absolwenci polskich Akademii Muzycznych, uczestnicy i laureaci wielu konkursów solowych i kameralnych.