Teatr POLONIA w Warszawie 9. dnia Jesiennego Festiwalu Teatralnego przedstawi spektakl „Po co są matki?”. W obsadzie spektaklu zobaczymy Joannę ŻÓŁKOWSKĄ i Paulinę HOLTZ. Jeszcze tego samego wieczoru „Rozmowy kameralne” z Robertem Glińskim w Sali Kameralnej MOK.

Teatr POLONIA w Warszawie
Hindi Brooks

PO CO SĄ MATKI?
(What Are Mothers For?)

Tłumaczenie – Elżbieta Woźniak
Reżyseria – Robert GLIŃSKI
Scenografia – Maciej PREYER
Kostiumy – Tomasz OSSOLIŃSKI
Konsultacje muzyczne – Paweł LUCEWICZ
Projekcje multimedialne – Tomasz FLORKIEWICZ
Asystentka scenografa – Małgorzata DOMAŃSKA

Obsada:
Joanna ŻÓŁKOWSKA
Paulina HOLTZ

Morze. Plaża. Parasol. Dwa łóżka. Dwa drinki. Dwie kobiety. Matka i córka. Czy wystarczą im „czułe słówka”, aby zmienić toksyczną miłość w uczucie prawdziwe? Czy pokonają samotność i zrozumieją się nawzajem? Sztuka Hindi Brooks podejmuje odwieczny problem relacji matki z córką. To zależność niezwykle intensywna, skomplikowana, często burzliwa i niejednoznaczna. Na dodatek, jeśli w tle stoją mężczyźni, których funkcja polega na komplikowaniu życia. W córce matka widzi swoje nadzieje, także spełnienie swych marzeń. Często przypisuje jej swoje lęki. Chce chronić ją przed złem tego świata, a w konsekwencji dręczy ją i ogranicza wolność. Nadopiekuńcza matka pragnie zostać partnerem swojej córki. A zbuntowana córka szuka w matce oparcia.

Czy jednak wystarczy pojechać na wspólne wakacje i na słonecznej plaży obdarować się nawzajem ciepłymi słówkami? No właśnie i czy po to są matki? A może po to, żeby czasem przytulić i dać klapsa? Albo żeby ukarać, lub nagradzać? Tęsknić, płakać? A może żeby uczyć nas miłości, żeby prowadzić za rękę, żeby powiedzieć co jest dobre, a co złe? A może odpowiedź leży w pytaniu: „A po co są dzieci?”.

Fot. Robert Jaworski