Największa coroczna impreza teatralna organizowana od 1997 roku przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, podczas której mieszkańcy naszego miasta i goście z całego regionu mają okazję oglądać spektakle w wykonaniu najsłynniejszych polskich teatrów, z udziałem najlepszych aktorów. Tegoroczna XXII edycja odbywa się pod honorowym patronatem Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosława Sellina oraz Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.

Jesienny Festiwal Teatralny od wielu lat odpowiada na potrzeby szerokiego grona odbiorców. Dzięki zróżnicowanemu repertuarowi każdy – w corocznym programie festiwalu – znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy dbają nie tylko o dojrzałych wielbicieli teatru, ale zapewniają rozrywkę także dzieciom i młodzieży.

Znakomita obsada spektakli, doskonała scenografia i niepowtarzalny klimat Miejskiego Ośrodka Kultury sprawiają, że dla wielu osób jest to kulturalne wydarzenie roku. Ponad 20 lat doświadczeń sprawiło, że o sądeckim festiwalu usłyszeli także widzowie spoza naszego regionu. Dlatego także podczas XXII edycji Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Nowym Sączu będziemy gościć miłośników sceny teatralnej z różnych stron Polski.