Stało się już tradycją, że na zakończenie każdej kolejnej edycji Jesiennego Festiwalu Teatralnego organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom i mecenasom wydarzenia, dzięki którym festiwal może odbywać się corocznie w tak okazałej formie. Tym razem muzycznym podziękowaniem był recital Krzysztofa Tyńca pt. „Dopokąd”, a artysta wystąpił na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury z zespołem „Piramidy”. – Spotykamy się tutaj aby podziękować państwu – naszym wspaniałym mecenasom festiwalu – za to, że z nami jesteście – powiedział prowadzący koncert Janusz Michalik.

W drugiej części wydarzenia w galerii MOK odbyło się spotkanie, podczas którego zastępca prezydenta Wojciech Piech wraz z dyrektor Martą Jakubowską przekazali serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom Jesiennego Festiwalu Teatralnego, a także patronom medialnym wspierającym informacyjnie wszystkie festiwalowe wydarzenia.

– Dobrze, że jesteście państwo z festiwalem, bo dzięki waszej szczodrości i wrażliwości, dzięki temu, że kochacie teatr, dzieje się to, czego świadkami byliśmy w ciągu ostatnich trzech tygodni – mówił zastępca prezydenta Wojciech Piech. – Dzisiaj wracamy myślą do tych wszystkich spektakli, które odbywały się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, do tych emocji i przeżyć. Ale gdyby nie państwo nigdy byśmy ich nie doświadczyli. To wydarzenie nie odbyłoby się również, gdyby nie ciężka praca zespołu pod kierunkiem pani dyrektor Marty Jakubowskiej – dodał Wojciech Piech, przekazując symboliczny bukiet kwiatów na ręce dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Słowa podziękowania dla sponsorów corocznego wydarzenia skierowała również dyrektor MOK Marta Jakubowska.

– Serdecznie dziękuję w imieniu organizatorów za to, że jesteście naszymi mecenasami, bo dzięki temu widzowie mogą zobaczyć najlepszych aktorów i znakomite polskie teatry. To właśnie dzięki państwu tak się dzieje i mam nadzieję, że nadal pozostaniecie państwo w naszym festiwalowym gronie. Dziękuję też za wsparcie przez cały okres festiwalu zastępcy prezydenta Wojciechowi Piechowi oraz za codzienną pomoc dyrektorowi Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Józefowi Kantorowi – powiedziała Marta Jakubowska.

W imieniu władz Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu gratulacje dla organizatorów, a także podziękowania dla wszystkich osób, firm i instytucji, które przyczyniły się do organizacji XXI Jesiennego Festiwalu Teatralnego przekazała Maria Olszowska, kierownik zespołu prasowego w Starostwie Powiatowym.

[POBIERZ ZDJĘCIA]