W najbliższa niedzielę rusza jubileuszowy XX Jesienny Festiwal Teatralny w Nowym Sączu. Świadczy o tym nie tylko zbliżający się 2 października, czyli dzień inauguracji największego tego typu wydarzenia w regionie, ale również kolorystyka festiwalowa, którą od kilku dni, nie bez powodu, można dostrzec na sądeckim Rynku. To właśnie tutaj w niedzielę od spektaklu plenerowego „Kuglarze” oraz parady ulicznej do Miejskiego Ośrodka Kultury, rozpocznie się wielkie teatralne święto.

Jubileuszowy XX Jesienny Festiwal Teatralny odbywa się w dniach 2-21 października. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin oraz Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak.
W tegorocznej edycji wydarzenia można zauważyć istotne zmiany, które mają uatrakcyjnić trwające trzy tygodnie teatralne święto. Jedną z nowości jest Mini Festiwal Teatralny dla dzieci, a także rozmowy kameralne z reżyserami i twórcami spektakli. Również samo wydarzenie rozpocznie się inaczej niż było to dotychczas. 2 października o godz. 13:30 na sądeckim Rynku odbędzie się spektakl plenerowy „Kuglarze” w wykonaniu Teatru GRY i LUDZIE z Katowic. Zaraz potem odbędzie się przemarsz kuglarzy i parada uliczna do siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury przy Al. Wolności 23.

Tego samego dnia na wielbicieli teatru i fotografii będą czekać dwie niespodzianki. Pierwsza to sztuka „Hawaje, czyli przygody siostry Jane” Allana Strattona w reżyserii Marcina Sławińskiego, którą zobaczymy w dwóch odsłonach: o godz. 16:00 oraz 19:30. Natomiast o godz. 18:15 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii festiwalowej sądeckich fotografików: Andrzeja Ramsa i Jerzego Cebuli. Wystawa nosi tytuł „Autografy”.

jft_www

Zobacz również: