W kasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu (al. Wolności 23) trwa sprzedaż sprzedaż biletów na spektakle XX Jesiennego Festiwalu Teatralnego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy codzienie (oprócz sobót i niedziel) w godzinach 8:00-16:00. Jak podkreśla dyrektor MOK Marta Jakubowska, wszystkie spektakle cieszą się dużym zainteresowaniem, ale warto pamiętać, że nawet po wielu dniach od rozpoczęcia sprzedaży, nadal powinny być dostępne bilety na niektóre przedstawienia.

Jubileuszowy XX Jesienny Festiwal Teatralny odbywa się w dniach 2-23 października. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin oraz Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak.
Tegoroczna edycja Festiwalu wprowadza pewne zmiany do dotychczasowej formuły wydarzenia. Oprócz spektakli teatralnych, organizatorzy przygotowali także Mini Festiwal Teatralny dla dzieci, a jednocześnie w harmonogramie pojawiły się również tzw. rozmowy kameralne z reżyserami i twórcami spektakli. Na te ostatnie wstęp będzie wolny, jednak należy pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona i aby wziąć w nich udział, należy wcześniej odebrać bezpłatną wejściówkę w sekretariacie MOK.

Jak mówi dyrektor artystyczny wydarzenia Janusz Michalik, tegoroczna edycja jest szczególnie bogata w wyjątkowe spektakle teatralne, a gwarantem jakości artystycznej Festiwalu jest różnorodność garunków. – To się sprawdzało od pierwszej edycji wydarzenia, dlatego zobaczymy na festiwalu i monodram, i rozbudowane dekoracyjnie oraz osobowo spektakle. Pojawią się przedstawienia od klasyki po współczesność, od komedii i farsy, po dramat i tragedie.
Warto odnotować, że podczas jubileuszowej edycji Jesiennego Festiwalu Teatralnego, swoją premierę tradycyjnie będzie miał Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego. Tym razem sądeccy aktorzy zaprezentują spektakl Moliera pt. „Chory z urojenia” w reżyserii Janusza Michalika.

Przeczytaj również: Wszystko o jubileuszowym XX Jesiennym Festiwalu Teatralnym!
Zobacz także: Program XX Jesiennego Festiwalu Teatralnego