Spektaklem „Mała czarna rybka” Teatru Cieni KA z Warszawy w Miejskim Ośrodku Kultury rozpoczyna się dzisiaj Mini Festiwal Teatralny. Wydarzenie wpisuje się w XX jubileuszową edycję Jesiennego Festiwalu Teatralnego i jest skierowane do najmłodszych odbiorców.

Jak wyjaśnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Marta Jakubowska, wydarzenia dla najmłodszych zawsze były obecne podczas festiwalu, jednak odbywały się zwykle w godzinach dopołudniowych. – Ponieważ nie wszystkie dzieci miały możliwość przychodzić do Miejskiego Ośrodka Kultury z przedszkolem czy szkołą, dlatego zaproponowaliśmy nową formułę wspólnego uczestniczenia w spektaklach dla rodziców i dzieci – dodaje Marta Jakubowska.

Już jutro (wtorek) na scenie Mini Festiwalu Teatralnego pojawi się spektakl „Wielki Czarodziej z OZ” w wykonaniu Grupy Teatralnej CUDOKI – SZUROKI z Nowego Sącza, a w środę Teatr MASKA z Rzeszowa zaprasza na „Akademię Pana Kleksa”.
Festiwal zakończy się spektaklem „Jaś i Małgosia”, który został przygotowany z okazji 35-lecia działającego pod egidą Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu Teatru NSA.

mini_festiwal_teatralny